Jak zrobić pyszną herbatę w domu?

Aromatyczny napój herbaciany wytwarzany jest ze świeżych lub suszonych liści rośliny Camellia sinensis. Ten wiecznie zielony krzew rośnie naturalnie w Chinach i innych krajach Azji Wschodniej. Chociaż herbata jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie, woda jest najpopularniejszym napojem na świecie. Oto jak zrobić herbatę w domu. Wystarczy zagotować wodę i dodać liście, aby stworzyć własną pyszną filiżankę herbaty. Następnie po prostu ciesz się! Czytaj dalej, aby uzyskać świetne wskazówki.

Okres zbiorów herbaty rozpoczyna się pod koniec lutego na półkuli północnej i trwa do września lub października na półkuli południowej. Na półkuli północnej rośliny wytwarzają serię nowych liści zwanych „flushes”. Te uderzenia są oddzielone okresem od siedmiu do piętnastu dni. Im wolniejszy rozwój liści, tym wyższa jakość herbaty. Proces rozpoczyna się od kiełkowania nowych liści.

Przed wypiciem herbaty warto poznać jej zalety. Wiele badań wskazuje, że herbata może pomóc złagodzić objawy zespołu jelita drażliwego. Rumianek jest skutecznym środkiem przeciwskurczowym, a imbir łagodzi nudności. Aby rozpocząć swoją przygodę z herbatą, wypróbuj różne odmiany herbaty owocowej i zielonej. Na przykład możesz spróbować ananasa, jagody acai, truskawki, liczi i ananasa. Wkrótce zostaniesz zawodowcem.

Chociaż nie jest jasne, czy herbata ma jakiekolwiek korzyści zdrowotne, badania na zwierzętach wykazały, że picie herbaty jest dla Ciebie dobre. Może zmniejszyć ryzyko chorób serca, udaru mózgu i cukrzycy typu 2. Istnieje jednak jedna możliwa wada konsumpcji herbaty. Kilka rodzajów chorób może wpływać na twoją roślinę herbaty, w tym raka przełyku i żołądka. Potrzebne są dalsze badania, aby udowodnić związek przyczynowy, ale nadal dobrym pomysłem jest codzienne picie herbaty.

Przed zaparzeniem powinieneś wiedzieć, jaki rodzaj herbaty pijesz. Czarna herbata jest generalnie lepsza niż zielona, ​​podczas gdy ta druga jest zwykle lepsza dla Ciebie. Będziesz chciał użyć odpowiedniego typu do swoich celów, więc nie martw się, że przesadzisz lub zostaniesz zbytnio rozpieszczony. Tylko upewnij się, że pijesz szeroką gamę herbat i wypróbuj je wszystkie! Następnie ciesz się korzyściami płynącymi z napoju! Podstawy herbaty

Po pierwsze, powinieneś wiedzieć, jaki rodzaj herbaty pijesz. Będziesz chciał wybrać taki, który nie zawiera kofeiny. Ponadto możesz mieszać herbaty zielone i czarne, tworząc różnorodne smaki. W zależności od upodobań możesz nawet dodać do herbaty cytrynę lub mleko. Odpowiednia mieszanka będzie dla Ciebie najlepsza. Dodanie cukru i cytryny może również zwiększyć poziom kofeiny. Ważne jest, aby znać różnicę między czarną a zieloną i wybierać herbatę, która odpowiada Twojemu podniebieniu.

Sztuka robienia herbaty jest zręczna. Rozpoczyna się jako sheng puer, a następnie przechodzi przez celowy proces „po fermentacji”. Proces ten naśladuje naturalne zmiany sheng puer, które trwają od dwóch do sześciu tygodni. Rezultatem jest wyjątkowa i złożona mieszanka smaków, która zadowoli każde kubki smakowe. Jeśli jesteś koneserem herbaty, będziesz wiedział, jak wybrać najlepszą dla swoich potrzeb.

Dla bliskich – herbaty na prezent